Öncü Eğitimciler
Öğretmen Zümreleri
Zirveler
Konferans
Söyleşi
Çalıştay
Kurs
Seminerler
Paylaşım Toplantıları
POP
Eğitim Akademisi
Öğretmenler Odası
Öğretmenim Sempozyumu
Sitelerimiz
Tematik Öğretmen Gezileri
Çözüm Ortaklıkları
Yazar Öğretmenler
Haberler
İncir Çekirdeği
İletişim
Anadolu Faaliyetleri
Uluslararası
Basında Biz
Öncü Çocuk Akademisi
#BeyazTebeşir
Öncü Konuşmalar
Öğretmen Atölyeleri

Fen ve Teknoloji Öğretmenleri Zirvesi

26 Mart 2011 Cumartesi günü düzenlenen Fen ve Teknoloji Öğretmenleri Zirvesi’nde Türkiye’nin dört bir tarafından 100’ü aşkın öğretmen buluştu.

İlköğretim okullarında görev yapan yöneticilerin, öğretmenlerin ve üniversitelerin fen ve teknoloji bölümü öğretmenliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği zirve Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Gün boyu büyük bir ilgi ve katılımla gerçekleşen Zirve’nin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ, nitelikli ve özgürlükçü bir öğretmen potansiyelinin gerekli olduğunu belirtti. Karataş, “Toplumun bilimsel okuryazarlık oranını artırmak ve çocuklarda çevre bilinci oluşturmak Fen ve Teknoloji öğretmenlerinin görevidir.” dedi.

Fen ve Teknoloji eğitiminde uygulanan özgün proje ve etkinliklerin tanıtıldığı tebliğ sunumlarının öncesinde Prof. Dr. Ayla GÜRDAL da “Fen ve Teknoloji Öğretmeni Olmak” konulu bir sunum yaptı. Katılımcıların ilgiyle izlediği konferansta Prof. Gürdal, Fen ve Teknoloji dersinde öğrencilerin bilimsel yaklaşımları özümseme, problem tanımlama ve proje geliştirme becerilerini geliştirmeye yönelik pratik önerilerini paylaştı.

Sakarya Üniversitesi’nden Doç. Dr. Esra MACAROĞLU “Bilim ve Teknolojinin Doğası ve İnsan İlişkileri” adlı tebliğini sundu. Tebliğ sunumuna başlamadan önce İGEDER’in faaliyetlerinin önemine ve etkisine vurgu yapan MACAROĞLU Özellikle özel eğitim ile ilgili çalışmalara da yer vermemiz gerektiğini belirtti. 

Prof. Gürdal yönetimindeki Çalıştay bölümünde “Fen ve Teknoloji Dersinde Basit Deneyler” ile ilgili uygulamalar yapıldı. 

Öğretmen yetiştirme ile ilgili büyük sıkıntıların yaşandığı gözlemlenen forumda, okul öncesi öğretmenlerinin mesleki bilgiyle beraber işini severek yapmaları gerektiği vurgulandı.

Kapanış ve değerlendirme oturumunda Gönüllü Öğretmen Zümreleri Koordinatörü Gökhan ERENOĞLU; branşlara yönelik zirve faaliyetlerine devam edeceğini söylerken, üçüncüsü Kasım ayında yapılacak olan “Ulusal Öğretmenim Sempozyumu”nda meslektaşlarımızdan yoğun ilgi beklediklerini belirtti. ERENOĞLU 7 Mayıs’ta “Rehber Öğretmenler Zirvesi”nin yapılacağını sözlerine ekledi.

Sayfa Görüntülenmesi : 3926
2011-03-26
 
 
 
 
   
 

Güncel Öncü Eğitimciler EtkinlikleriSrebrenitsa'ya Dönüş: Büyük Balkan Gezisi 7 - 17 Temmuz 2023
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 4-7 Temmuz 2023
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 25-28 Ocak 2023
Kudüs Seferi 1-4 Temmuz 2022
ELSpath Listening & Speaking
Kriter Akademi 'Milimetrik' Yardımcı Ders Kitapları
Siz de Yazar mısınız?
Öncü Telegram Zümreleri
STEM Eğitim Setleri - Derneğimize Özel İndirim
Fas Endülüs Turu - Sadece Fas Turu
Kurtuluş Savaşı'nın İzinde Anadolu Gezisi 17 – 20 Ağustos 2020
Yunus Emre'nin İzinde: Anadolu Gezisi 23 - 28 Temmuz 2020
Gönül Coğrafyamız: Küçük Balkan Gezisi 28 Haziran - 2 Temmuz
Medeniyetler Beşiği: Güneydoğu Anadolu Gezisi 26 Haziran - 4 Temmuz
Kuruluşun İzinde: Doğu Anadolu Gezisi 21 - 28 Ağustos 2020
 
 


ULUSLARARASI ÖNCÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ 2013 - Tel: 0 216 640 10 55 - oncuegitimciler@gmail.com - Site Haritası
 .